Tarjoamme mahdollisuuden maksaa laskulla tai tililuotolla yhteistyössä Walley:n (Norion Bank AB) kanssa. Laskun saadessasi voit maksaa koko summan kerralla tai jakaa maksun pienempiin osiin enintään 36 kuukauden ajalle solmimalla tililuottosopimuksen.
Laskulla on 14 päivää maksuaikaa ja se on täysin kuluton. Kun valitset laskulla tai tililuotolla maksamisen, maksun vahvistamiseksi vaaditaan vahva sähköinen tunnistautuminen ja sinun tulee olla täyttänyt 18 vuotta oston yhteydessä.
Tilaa mittatilaustuotteita
Verhot alk.
0.00 €
Hintaesimerkki on 220 cm korkealle verholle sisältäen ompelutyön ja tarvikkeet
49.00 €/m
Voit tilata tuotetta 10cm tarkkuudella. Syötä haluamasi määrä alla olevaan kenttään.
m
49.00 €
Saatavuustietoja ladataan...
Tuotteen tiedot
Maija Isolan vuonna 1961 suunnittelema painettu puuvillakangas. Silkkikuikka on rennosti toteutettu luonnonmuotoja tyylittelevä suurikuvioinen kangas, joka on yksi monista ajan hengen hienosti tavoittavista kuoseista Maija Isolan 1960 -luvun tuotannossa. Kangas on painettu luonnonvärillä, joka on uutettu suomalaisesta morsinko-kasvista. Värille on luonteenomaista vaalentua pesujen ja käytön myötä sekä valon vaikutuksesta. Tämä ominaisuus on osa tuotteen ainutlaatuisuutta. Kankaasta ompelet esimerkiksi upeat suorat verhot. Kangas on painettu laakapainolla. Painettaessa kankaita laakapainomenetelmällä, kaavion rajakohtiin saattaa jäädä raporttiraja, jonka näkyvyys riippuu kunkin kankaan väristä ja kuviosta. Raporttiraja ei ole virhe kankaassa, vaan painotekninen seikka eikä se niin ollen ole reklamaation aihe.